Zabiegi pod kontrolą USG Wrocław w Sports Medic

Sonochirurgia we Wrocławiu

Aparaty USG mają niezwykle szerokie pole działania i wykorzystywane są one w każdej niemal dziedzinie medycyny. W sposób szczególny sprawdzają się one podczas diagnozowania pacjentów, będąc jednymi z najbardziej dostępnych i sprawdzonych sposobów na wykrycie wszelkich zmian w organizmie. Samo jednak USG wykorzystywane może być również i w zabiegach pod kontrolą właśnie ultrasonografu. Jednym z nich jest sonochirurgia, która to sprawdza się w leczeniu chorób układu ruchu.

Sonochirurgia Wrocław wykorzystuje aparaty USG i narzędzia endoskopowe, dzięki którym w sposób wręcz perfekcyjny, pozwala leczyć tkanki miękkie. Taka technika leczenia wykorzystywana jest we wszystkich dyscyplinach chirurgicznych, bowiem te właśnie formy zabiegu są mało inwazyjne, a ponadto cechują się one bardzo wysoką skutecznością, przede wszystkim ze względu na to, że w sposób precyzyjny pozwalają prowadzić igły w tkankach miękkich lub też umieszczać je wewnątrzstawowo.

Zakres usług

W ramach świadczonych przez Sports Medic Wrocław usług, które obejmują zabiegi pod kontrolą USG, zaoferować możemy Państwu takie działania, jak:

Nasza oferta Zabiegi pod kontrolą USG w Sports Medic Wrocław

Nasza placówka medyczna wychodzi do Państwa z niezwykle szeroką ofertą usług, które obejmują w tym między innymi zabiegi pod kontrolą USG. W naszej placówce Sports Clinic Wrocław, mamy Państwu do zaoferowania zarówno pomoc najlepszych specjalistów, jak również i najwyższej jakości sprzęt, dzięki któremu prowadzone zabiegi wykonywane są na najwyższym poziomie, z pełną skutecznością zamierzonych efektów. 

W ramach naszych działań, swoje usługi świadczymy na terenie dwóch placówek – Sports Medic Wrocław Swojczycka i Sports Medic Wrocław Dokerska, będąc tam, gdzie tylko każdy z Państwa nas potrzebuje. Realizując nasze zabiegi, wykonujemy między innymi:

Zabieg przeprowadzenia punkcji stawu polega na wkłuciu igły do stawu, pobierając z jego wnętrza płyn stawowy. Pozwala to także na precyzyjne wprowadzenie leku do miejsca zapalnego. Najczęściej wykonywanym rodzajem punkcji jest punkcja stawu kolanowego. Przeprowadzany zabieg nie jest szczególnie bolesny, a w niektórych przypadkach pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, celem zwiększenia jego komfortu. 

Zabieg punkcji jest także przeprowadzany przy zapaleniu kaletki, w przypadku ganglionów lub torbieli galaretowatych. Punkcja polega na pobraniu wysięku celem przebadania oraz podaniu stosowne leki.

Dzięki wykorzystaniu aparatu USG oraz narzędzi endoskopowych, lekarz ma możliwość na niezwykle precyzyjne podanie kwasu hialuronowego do np. chorego stawu kolanowego lub biodrowego. Iniekcje tego typu to nie tylko bezpieczna metoda, ale także skuteczna w leczeniu i zwalczaniu objawów chorób zwyrodnienia stawów.

Lekarz korzystający z aparatu USG ma większą możliwość bardziej precyzyjnego określenia punktów spustowych, zwanych trigger points. Podczas zabiegu zwanego suchym igłowaniem, punkty spustowe zostają nakłuwane specjalnymi igłami, co pozwala na uwolnienie napięcia i zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Blokady sterydowe to sposób na złagodzenie silnego, długotrwającego bólu, który nie ustępuje mimo zastosowania innego leczenia. Steryd w formie zastrzyku o silnych właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych jest podawany pod kontrolą aparatu ultrasonograficznego. Najczęściej ostrzykiwanymi miejscami są: tkanka podskórna, staw, kaletka czy okolica nerwu. Tego typu terapia nie jest postrzegana jako leczenie przyczyny schorzenia, a jedynie sposób na uśmierzenie pojawiającego się bólu i zahamowanie stanu zapalnego.

Kiedy wybrać się na wizytę?

Każdy niepokojący objaw, powinien być odpowiednio zdiagnozowany, tak, aby jak najszybciej móc wprowadzić odpowiednie leczenie. Jeśli więc coś Państwa niepokoi, z pewnością diagnostyka, szczególnie z wykorzystaniem ultrasonografu, odgrywa tutaj nadrzędną rolę. Jeśli zostanie postawiona diagnoza, następnie możliwe będą do przeprowadzenia zabiegi pod kontrolą USG Wrocław, na najwyższej jakości sprzęcie, przez najlepszych w tym zakresie lekarzy chirurgów. Na wizytę należy się wybrać w przypadku bólu i dyskomfortu w obrębie stawów i mięśni oraz innych dolegliwości, które uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie i wykonywanie konkretnych czynności.

5/5

Umów się na wizytę do najlepszych specjalistów we Wrocławiu

Cennik usług

  • Punkcje stawów od 130 zł
  • Punkcje kaletek, ganglionów, torbieli galaretowatych od 160 zł
  • Blokady dostawowe od 150 zł
  • Suche igłowanie od 150 zł

Zarejestruj się na wizytę:

Umów się na wizytę

Aby umówić wizytę z zakresu kardiologii Wrocław, możesz skorzystać z dostępnych opcji rejestracji: