Zabieg cieśni nadgarstka Wrocław | Chirurgia ręki i profesjonalna opieka w Sports Medic Wrocław

zabieg cieśni nadgarstka wrocław

Wśród najczęściej występujących problemów w obrębie ręki, wyróżnić możemy zespół cieśni nadgarstka. ZCN jest to stan chorobowy, który wynika z długotrwałego ucisku nerwu pośrodkowego, jaki znajduje się w kanale nadgarstka. Dochodzi do tego na skutek przeciążenia ręki powtarzającymi się czynności. Mając problem – należy jak najszybciej działać, tak, aby konsekwencje tego stanu chorobowego nie wpłynęły na dalszą jakość życia osoby borykającej się z tym problemem. 

Sports Medic Clinic oferując usługi, jakimi jest chirurgia ręki we Wrocławiu, zapewnia także kompleksową diagnostykę i zabieg cieśni nadgarstka pod okiem doświadczonych specjalistów i najwyższej jakości sprzętu medycznego. 

Zespół cieśni nadgarstka – przyczyny, objawy i diagnostyka

Zabieg cieśni nadgarstka we Wrocławiu, obejmuje przede wszystkim dokładną diagnostykę pacjenta i zastosowanie wobec niego odpowiedniego leczenia. Jeśli chodzi o przyczyny występowania takiego zespołu, mogą one być związane z reumatoidalnym zapaleniem stawów lub z przeciążeniem w wyniku stale powtarzających się ruchów, jak na przykład pisanie na klawiaturze, jazda rowerem czy gra na instrumencie. 

Najczęściej występującymi objawami są: mrowienie w dłoni, zanik mięśni kłębu kciuka, słabszy chwyt, ograniczenie ruchów, problem z zaciśnięciem ręki w pięść, a także problem z utrzymaniem przedmiotów w dłoni. Jeśli więc pojawia się którykolwiek z tych objawów, jak najbardziej należy poddać się diagnostyce pod okiem doświadczonych w tym zakresie specjalistów. 

W przypadku diagnostyki kluczowe znaczenie ma wywiad z pacjentem, następnie badanie kliniczne, testy Tinela i Phalena, a także i badanie przewodnictwa nerwowego oraz badanie USG. 

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Zabieg cieśni nadgarstka we Wrocławiu, wykonywany jest poprzez zastosowanie najwyższej jakości sprzętu medycznego, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, a wszystko to pod czujnym okiem najlepszych w zakresie chirurgii ręki specjalistów. Istotne znaczenie ma tutaj zwiększenie objętości kanału nadgarstka i to obejmuje operacja ZCN. 

Chirurgia ręki – wachlarz oferty Sports Medic Clinic we Wrocławiu

Oprócz zespołu cieśni nadgarstka, klinika ta obejmuje również i inne zabiegi, które wchodzą w skład chirurgii ręki we Wrocławiu. Są to między innymi usuwanie torbieli, zabiegi z zakresu przykurczu Dupuytrena, wszelkie zwichnięcia i urazy więzadłowe stawów, złamania kości, zapalenia nadgarstka i inne. 

Sprawdź całą ofertę: https://sportsmedic.pl/sports-medic-clinic/chirurgia-reki/

Umów wizytę w Sports Medic Wrocław:

Najnowsze wpisy

kategorie

tagi

podziel się wpisem

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print