Indywidualne wkładki ortopedyczne 3D już dostępne w Sports Medic Wrocław!

Nowy wymiar technologii, indywidualne zamówienie i ocena posturalna od naszego fizjoterapeuty gratis!

Zamów indywidualne wkładki ortopedyczne 3D. Skorzystaj z najnowszej technologii, pozbądź się bólu i rozmaitych dolegliwości wynikających z wad postawy. Zainwestuj w komfort i zdrowie, a przy okazji skorzystaj z darmowej konsultacji z naszym fizjoterapeutą!

ul. Dokerska 2A
Wrocław

ul. Swojczycka 69
Wrocław

Czym są wkładki ortopedyczne 3D?

Wkładki 3D to rodzaj wkładek ortopedycznych, które wykonane są przy użyciu druku 3D. Są one najprecyzyjniej dostosowanymi wkładkami na rynku, adekwatnymi do indywidualnych potrzeb pacjenta. Wykonuje się je z uwzględnieniem wnikliwej diagnostyki, obejmującej analizę chodu jak i budowy stopy. Więc jeśli pytasz, to tak: wkładki wykonujemy każdorazowo na indywidualne zamówienie!

Brak świadomości o problemie, ale realne dolegliwości bólowe

Wielu pacjentów nie ma świadomości, że ma problem z biomechaniką chodu lub nieprawidłowym ułożeniem stóp, a co często przekłada się na ich ból w rozmaitych częściach ciała. Najczęściej jest to powód dolegliwości bólowych ze strony stóp, ale nawet całego aparatu ruchu. Wkładki 3D przeznaczone są dla dzieci, osób ze stopami wymagającymi korekcji ( płaskostopie, halux, koślawość, szpotawość) diabetyków, dla osób po częściowej amputacji w obrębie stopy, sportowców, osób ceniących komfort.

Diagnostyka stóp z użyciem zaawansowanych technologii, obliczeń oraz darmowa konsultacja z z naszym fizjoterapeutą!

Diagnostyka poprzedzająca zaprojektowanie wkładek 3D jest w pełni bezpieczna, szybka i niezwykle precyzyjna. A co najważniejsze, jest to połączone wraz z diagnostyką, badaniem oraz oceną posturalną wykonaną przez naszego fizjoterapeutę!

Podczas badań diagnostycznych wykorzystuje się więc nie tylko specjalistyczne programy komputerowe analizujące wzorzec chodu, ale również wiedzę naszego fizjoterapeuty. Analizator chodu, czyli specjalistyczna mata z wieloma sensorami, zbierają informacje na temat obciążenia stóp. Te dane dotyczące podeszwowej strony stóp umożliwiają wykonania szczegółowej analizy rozkładu sił nacisku na podłoże, więc jasno widać, którą częścią stopy badany mocniej stąpa, zarówno podczas pozycji stojącej jak i chodu.

Następnie na podoskopie cyfrowym wykonywany jest skan stopy 3D. Te dane przesyłane są do komputera, gdzie specjalistyczny program projektuje w pełni zindywidualizowany model wkładki 3D. Dzięki zastosowaniu tych narzędzi możliwa jest analiza każdego elementu i wprowadzanie potrzebnych zmian w kształcie z dokładnością do 0,1mm.

Wkładki ortopedyczne - na co?

Jak wygląda proces doboru wkładek ortopedycznych 3D?

Dzięki badaniu stóp skanerem 3D otrzymujemy wiele ważnych informacji na temat stóp i biomechaniki chodu pacjenta.

Podczas badania urządzenie skanuje stopę oraz pokazuje:

Diagnostyka doboru kształtu wkładek 3D trwa zaledwie około 15-20 minut, przy czym dodatkowo zajmie się Tobą nasz fizjoterapeuta!

Pacjent musi przejść na bosaka po macie, a następnie fizjoterapeuta robi „odcisk stopy” w specjalnym urządzeniu. Dane zapisywane są w komputerze, wykonywany jest projekt i przesyłany do maszyny wykonującej wkładki 3D. Po około 21 dniach pacjent dostaje wkładki w pełni dopasowane do potrzeb jego stóp i wybranych butów.
Informacje z badania do przygotowania wkładek 3D są przydatne także do terapii fizjoterapeutycznej ponieważ zapewniają fizjoterapeucie nowe dane, które mogą być przydatne podczas planowania ćwiczeń fizjoterapeutycznych.

Projektowanie wkładek ortopedycznych 3D to proces z użyciem nowych technologii!

Projektowanie wkładek 3D odbywa się w systemie CAD. W trakcie projektowania nakładek na projekt nanoszona jest część danych zebranych podczas diagnostyki takich jak skan stopy w 3D czy dystrybucja nacisku stopy na podłoże podczas chodu.

Projektowanie wkładek ortopedycznych 3D to proces z użyciem nowych technologii!

Projektowanie wkładek 3D odbywa się w systemie CAD. W trakcie projektowania nakładek na projekt nanoszona jest część danych zebranych podczas diagnostyki takich jak skan stopy w 3D czy dystrybucja nacisku stopy na podłoże podczas chodu.

Projektujemy wkładki ortopedyczne 3D dla osób dorosłych, dzieci oraz osób starszych!

Wkładki ortopedyczne 3D mogą być wykonane dla osób dorosłych, dzieci, osób starszych. U dorosłych i seniorów celem wkładek jest odpowiednie ustawienie stóp oraz kolan, redukcja dolegliwości bólowych, odciążenie najbardziej przeciążonych miejsc, poprawa wygody chodzenia i podniesienie komfortu poruszania się. Kobiety są częściej narażone na deformacje stóp oraz dolegliwości bólowe. Jest to mocno związane z noszeniem przez panie obuwia na wysokim obcasie, z wąskimi noskami. Kobiece obuwie może powodować przeciążenie przedniego odcinka stopy i zmianę w strukturze stóp, które oddziaływają na cały aparat ruchu.

Wkładki 3D dla dzieci mają za zadanie wsparcie i umożliwienie prawidłowego rozwoju całego układu ruchu oraz zapobieganie tworzenia się patologii związanych z noszeniem nieprawidłowego obuwia. U dzieci dzięki wkładkom 3D można korygować wady stóp, kolan oraz kręgosłupa. Zastosowanie wkładek 3D jest profilaktyką dolegliwości bólowych kręgosłupa w dorosłości.

Seniorzy natomiast często borykają się z chorobami zwyrodnieniowymi stawów, które powodują ból i w konsekwencji niechęć do poruszania się. Odpowiednio dopasowane wkładki 3D mogą pomóc w zmniejszeniu dolegliwości bólowych, a co za tym idzie zwiększyć mobilność.

Wkładki ortopedyczne dla sportowców oraz osób cierpiących na rozmaite dolegliwości

Wkładki 3D to doskonały wybór dla sportowców. Są także bardzo wskazane przy takich schorzeniach jak:

Działanie wkładek ortopedycznych 3D

Ortopedyczne wkładki 3D wspierają stopę dynamicznie i poprawiają jej funkcjonalną sprawność oraz korygują łańcuch kinematyczny ciała. Indywidualnie zaprojektowane i wykonane wkładki 3D oraz idealnie dopasowane do buta pacjenta poprawiają biomechanikę całej kończyny, nie są jedynie biernym podparciem dla stopy, ale wymuszają prawidłowe jej ustawienie podczas obciążania i właściwą pracę mięśni.

Wiele schorzeń i nieprzyjemnych dolegliwości wynika z nieprawidłowości w obrębie stóp. Wkładki 3D mają na celu przywrócenie prawidłowych warunków anatomicznych stopy oraz wyrobienie odruchu, a następnie nawyku prawidłowego ustawiania i obciążenia stóp.

Dzięki wkładkom 3D możemy skorygować wiele dysfunkcji w obrębie stóp. W zależności od potrzeby, stabilizują one i odciążają piętę, poprawnie rozkładają masę ciała, wspomagają amortyzację, zmniejszają zmęczenie stóp i zwiększają komfort chodzenia. Dają również wsparcie przy różnego rodzaju wadach, schorzeniach i urazach. Mogą również wykorzystywane jako element profilaktyki przed kontuzjami.

Zadaniem wkładek 3D jest:

Wkładki 3D wskazane nawet dla diabetyków!

Badania pokazują, że odpowiednio dobrane obuwie i spersonalizowana wkładka 3D poprawiają zdrowie stóp u pacjentów z cukrzycą. W wyniku powikłań cukrzycowych wielu pacjentów traci kończyny. Powodem jest zespół stopy cukrzycowej. Według zaleceń naukowców wkładki powinny być standardową praktyką kliniczną w leczeniu cukrzycy. Spersonalizowane wkładki 3D mogą być zoptymalizowanym dodatkiem do obuwia cukrzycowego. Pozwoli to w wielu przypadkach uniknąć amputacji. Podczas diagnostyki potrzebnej do wykonania wkładki 3D można dobrać odpowiednią sztywność amortyzacji w obuwiu i dzięki temu zmniejszenie nacisku na stopy. W konsekwencji pozwoli to uchronić wielu pacjentów przed owrzodzeniem stóp.

Wkładki 3D sposobem na ostrogę piętową.

Wkładki 3D sposobem na ostrogę piętową.

Jedną z najczęstszych przyczyn bólu stopy jest ostroga piętowa. Choroba ta może doprowadzić do długotrwałej niepełnosprawności, a nawet do inwalidztwa. Ostroga piętowa to zapalenie rozcięgna piętowego od strony podeszwy stopy. Objawami zapalenia rozcięgna piętowego jest ból pięty, najczęściej od strony podeszwy, lub w tylnej części powierzchni kości. Ból ten często promieniuje do palców nóg i mięśni łydki. Objawy te obserwowane są wieczorem, przy długim chodzeniu czy staniu. Konsekwencją przewlekłego bólu jest pojawienie się nawyku chodzenia na palcach lub stawianie stopy na jej zewnętrznej części, a nie na pięcie. W przypadku dolegliwości bólowych stopy należy udać się do lekarza i poddać odpowiedniej diagnostyce i leczeniu.

Rozcięgno piętowe jest bezustannie obciążane – podczas chodzenia, biegania czy skoków. Stopień tego obciążenia zależy od prawidłowości chodu, stopnia złożoności pracy całego mechanizmu ruchowego, a także od stosowanego obuwia. Wraz z wiekiem odciążenie na stopę wzrasta z wiekiem z powodu stopniowego pogarszania się stanu systemu amortyzacji nerwowo-mięśniowej, który jest odpowiedzialny za prawidłowy chód.

Wkładki 3D pomagają w efektywnym leczeniu ostrogi piętowej poprzez zmniejszenie obciążenia pięty, a także dzięki dokładnej diagnostyce mogą korygować inne dysfunkcje w obrębie stopy.

 

Wkładki ortopedyczne w profilaktyce schorzeń układu ruchu

Nasz współczesny tryb życia coraz bardzie przyczynia się zaburzeń w obrębie aparatu ruchu. Coraz mniej się ruszamy, więcej siedzimy, tworząc pokolenie trzech krzeseł: fotela w domu, krzesła biurowego i fotela samochodowego. Nasza biologia nie jest przystosowana do trybu życia jaki narzuca nam praca siedząca i współczesna cywilizacja. Brak odpowiedniej ilości ruchu, ruch w określonych tylko zakresach, chodzenie w obuwiu „stosownym” do wymogów biurowych, powodują szereg zaburzeń, które objawiają się dolegliwościami w różnych częściach ciała. Odpowiednia postawa, prawidłowa biomechanika chodu i prawidłowe ułożenie stóp dają szansę na zmniejszenie bólu. Współczesna medycyna daje nam rozwiązania w postaci nowoczesnych technologii i opracowanych metod profilaktycznych.

Wkładki 3D do butów odpowiednio profilują stopy, a przez co maja wpływ na poprawę ustawienia poszczególnych struktur aparatu ruchu. Obecnie stają się one niezbędnym elementem profilaktyki schorzeń ortopedycznych.

Wkładki 3D mogą być wykonane do każdego typu obuwia, są trwałe i podwyższają komfort poruszania się.

Wkładki 3D do butów odpowiednio profilują stopy, a przez co maja wpływ na poprawę ustawienia poszczególnych struktur aparatu ruchu. Obecnie stają się one niezbędnym elementem profilaktyki schorzeń ortopedycznych.

Wkładki 3D mogą być wykonane do każdego typu obuwia, są trwałe i podwyższają komfort poruszania się.

sports-medic_logo_RGB

Najmocniej przepraszamy!

Państwa uwagi są dla nas niezwykle istotne.
Dlatego bardzo prosimy o anonimowe podzielenie się opinią co powinniśmy poprawić.

Dr n. med. Paweł Prostak

Dyrektor Medyczny

Kajetan Maćkowiak to właściciel Sports Medic, który posiada wieloletnie doświadczenie w rozwijaniu branży startupowej we Wrocławiu.

Doświadczenie zawodowe pozwala mu na efektywne rozwijanie biznesu oraz zarządzanie działaniami marketingowymi. Były koszykarz i pasjonat sportu, który swoją wiedzę i zdobyte na parkiecie doświadczenie przekuwa w realizowane na bieżąco sukcesy grupy kapitałowej Praise Group. 

Filip Zając

Koordynator Fizjoterapii

Osoba zarządzająca częścią fizjoterapii w Centrum Medycznym Sports Medic. Doświadczenie zawodowe zdobywał w prywatnym gabinecie fizjoterapii oraz w klubie sportowym Gwardia Wrocław z którym współpracuje nadal.

W SportsMedic odpowiedzialny jest za sprawne funkcjonowanie części fizjoterapii co pozwala pacjentom na szybki powrót do sprawności.

Patrycja Marszałek Sports Medic

Patrycja Marszałek

Menedżer placówek Sports Medic

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na Wydziale Nauk o Zdrowiu – Kierunek Zdrowie Publiczne. Związana z ochroną zdrowia od 2012 r., swoje doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w prywatnych jak i państwowych placówkach medycznych m.in. Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka we Wrocławiu.

W SportsMedic zajmuje się kompleksowym zarządzaniem rejestracją, przeprowadza rekrutację oraz szkolenie
nowych pracowników, opracowuje i wdraża efektywny model sprawnie i rzetelnie działającej rejestracji.
Ponadto do jej obowiązków należy kompleksowa opieka nad pacjentami kierowanymi na zabiegi operacyjne w
Naszej placówce SportsMedic Clinic oraz ścisła współpraca z personelem medycznym.

Sebastian Młyńczak

Dyrektor placówek Sports Medic

Dyrektor zarządzający Centrum Medycznym SportsMedic Sp. z o.o.. Z zarządzaniem w ochronie zdrowia związany od 2008 roku, doświadczenie zawodowe zdobywał w największych placówkach zdrowotnych na dolnym śląsku, m.in: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza- Radeckiego, Milickie Centrum Medyczne, Wrocławskie Centrum Zdrowia.

W SportsMedic odpowiedzialny za sprawne funkcjonowanie i budowanie wizerunku placówki oraz wyznaczanie nowych kierunków rozwoju Centrum. Ponadto do jego obowiązków należy pozyskiwanie i rozbudowa struktury kadry oraz budowanie relacji biznesowych i partnerskich w zakresie współpracy z innymi podmiotami.

Kajetan Maćkowiak

Właściciel

Kajetan Maćkowiak to właściciel Sports Medic, który posiada wieloletnie doświadczenie w rozwijaniu branży startupowej we Wrocławiu.

Doświadczenie zawodowe pozwala mu na efektywne rozwijanie biznesu oraz zarządzanie działaniami marketingowymi. Były koszykarz i pasjonat sportu, który swoją wiedzę i zdobyte na parkiecie doświadczenie przekuwa w realizowane na bieżąco sukcesy grupy kapitałowej Praise Group.