Uszkodzenie łąkotki – kompleksowa opieka od Sports Medic Clinic

uszkodzenie łąkotki wrocław

Łąkotka jest to włóknisto – chrzęstna struktura mieszcząca się w stawie kolanowym, pomiędzy kością udową i piszczelową, pełniąc tam niejako rodzaj poduszki. To właśnie ona odpowiedzialna jest za przenoszenie obciążenia oraz amortyzowanie wszelkich wstrząsów. Wyróżnia się dwie łąkotki – boczną i przyśrodkową, które to dzielą staw kolanowy na dwie części, górną i dolną. Dlaczego łąkotka jest tak ważna? Ma ona zasadnicze znaczenie dla zapewnienia stabilności stawu, bierze ona udział w odruchach nerwowych, rozprowadza ona maź stawową, odgrywa ważną rolę w odżywianiu chrząstek, a także to, o czym wspomnieliśmy na początku, zapewnia doskonałą amortyzację.

Z racji tego, że staw kolanowy narażony jest na bardzo duże obciążenia, uszkodzenie łąkotki jest niezwykle często pojawiającą się przypadłością, z jaką boryka się bardzo duży odsetek osób. Kiedy pojawiają się niepokojące sygnały w obrębie stawu kolanowego – należy działać natychmiast. I tutaj z pomocą Państwu przychodzi Sports Medic Clinic Wrocław, który zajmuje się diagnozą oraz leczeniem, obejmującym uszkodzenie łąkotki.

Jakie są objawy uszkodzenia łąkotki?

Kiedy pojawia się problem, łąkotka bardzo szybko daje o sobie znać. Najbardziej powszechnym objawem jest z pewnością silny ból kolana, który w sposób szczególny odczuwalny jest w trakcie chodzenia i zginania kolana. Ponadto, uszkodzenie łąkotki wiąże się także z odczuciem tak zwanego blokowania i usztywnienia kolana. Nie ma więc możliwości wykonania pełnego ruchu w zakresie. U większości osób pojawia się również obrzęk i odczuwalne jest nadmierne ciepło w jego okolicy. Każdy z takich objawów wymaga diagnostyki, bowiem im szybciej zostanie podjęte leczenie, z pewnością lepsze będą rokowania. Wybierając leczenie, które obejmuje uszkodzenie łąkotki Wrocław, z całą pewnością warto skorzystać z usługi, jaką ma do zaoferowania Państwu Sports Medic Clinic, który podchodzi fachowo do kwestii kompleksowej opieki nad pacjentem. 

Kto narażony jest na uszkodzenie łąkotki?

Staw kolanowy, spośród wszystkich innych, narażony jest najbardziej na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. W jakim więc przypadku pojawia się największe ryzyko jego uszkodzenia? Najczęściej problem ten dotyczy sportowców, szczególnie tych trenujących bieganie lub ćwiczących z ciężarami. Ponadto, w dużej mierze narażone są na to osoby otyłe, zmagające się z nadprogramową ilością kilogramów, bowiem u nich obciążenie jest zdecydowanie większe. Jeśli chodzi o uszkodzenie łąkotki, kluczowe znaczenie ma oddanie swojego kolana w ręce specjalisty, który poprzez odpowiednie podejście i nowoczesne metody, będzie w stanie zaoferować najwyższą jakość leczenia.

Sports Medic Clinic Wrocław, to jak najbardziej godny uwagi wybór absolutnie dla każdego pacjenta. Indywidualne podejście i gwarancja dalszej sprawności stawu, to priorytetowe elementy, na których ta właśnie klinika stawia i na nich się skupia. Od wizyty u Ortopedy przez operacje aż po pomoc wykwalifikowanych fizjoterapeutów oraz profesjonalnej rehabilitacji.

Umów wizytę w Sports Medic Wrocław:

Najnowsze wpisy

kategorie

tagi

podziel się wpisem

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print