USG w mieście Wrocław
Sports Medic

Tekst: USG w Sports Medic Wrocław to szereg badań ultrasonograficznych prowadzonych przez naszych specjalistów radiologów.

Zajmujemy się diagnostyką stawów, jamy brzusznej, tarczycy, piersi, nerek, wątroby oraz innych części ciała.

Wykonaj badanie USG profilaktycznie i sprawdź swój stan zdrowia lub zweryfikuj swoje ewentualne problemy zdrowotne. Potwierdź je lub wyklucz dzięki badaniu USG pod okiem naszego specjalisty.

ul. Dokerska 2A
Wrocław

ul. Swojczycka 69
Wrocław

Umów się na badanie USG wybranej części ciała lub organu

Zapisz się na badanie USG w naszej klinice Sports Medic Wrocław. Wykonaj badanie profilaktycznie lub w razie konieczności, wyklucz lub potwierdź istnienie kontuzji, urazu lub schorzenia. Zobacz co możemy dla Ciebie zrobić.

Zakres badań diagnostycznych z użyciem ultrasonografu

Badanie ultrasonograficzne, czyli popularne badanie USG, jest jednym z najczęściej wykorzystywanych badań obrazowych w diagnostyce medycznej. Za pomocą fal dźwiękowych, które przenikają przez tkanki ciała, nasi radiolodzy są w stanie uzyskać obraz Twoich narządów i tkanek wewnętrznych. Na badaniu USG możemy zbadać wiele narządów i tkanek Twojego ciała, a zakres naszych badań ultrasonograficznych obejmuje:

Mięśnie, ścięgna i stawy

Weryfikujemy stan mięśni, ścięgien i stawów, co pozwala na wykrycie urazów, stanów zapalnych czy zmian zwyrodnieniowych. Najczęściej badaną częścią ciała okazuje się być staw kolanowy, który niestety najczęściej jest narażony na kontuzje wśród sportowców i osób aktywnych fizycznie.

Jama brzuszna

Badanie jamy brzusznej pozwala na wizualizację wątroby, trzustki, śledziony, nerek, pęcherza moczowego, a także tętnic i żył brzusznych. 

Serce

Badanie echokardiograficzne pozwala na ocenę funkcji serca, wielkości komór serca, a także wykrycie ewentualnych wad zastawek serca.

ortopeda wrocław

Tarczyca

Badanie tarczycy pozwala na ocenę wielkości i struktury tarczycy oraz wykrycie guzków tarczycy, będących bezpośrednią przyczyną schorzeń hormonalnych.

Piersi

Badanie ultrasonograficzne piersi pozwala na wykrycie guzków, torbieli lub innych zmian, które mogą być związane z rakiem piersi. Dodajmy, że badanie piersi powinno być jednym z kluczowych i cyklicznych badań zapisanych w kalendarzu u każdej kobiety, która ukończyła 30 rok życia. 

Układ moczowo-płciowy

Diagnostyka układu moczowo – płciowego pozwala na wizualizację jajników, macicy, a także gruczołu krokowego u mężczyzn.

ul. Dokerska 2A
Wrocław

ul. Swojczycka 69
Wrocław

Kiedy warto wykonać badanie USG?

Radiologia

Poznaj naszych specjalistów

Cennik usług

 • USG jamy brzusznej 160 zł

 • USG tarczycy 160 zł

 • USG węzłów chłonnych 160 zł

 • USG ślinianek 160 zł

 • USG jąder 160 zł

 • USG układu moczowego 160 zł

 • USG Doppler tętnic jednej kończyny 160 zł

 • USG Doppler tętnic dwóch kończyn 240 zł

 • USG Doppler żył jednej kończyny 160 zł

 • USG Doppler żył dwóch kończyn 240 zł

 • USG Doppler tętnic szyjnych 170 zł

Zarejestruj się na wizytę:

Masz pytania napisz do nas

Dlaczego warto udać się na diagnostyczne badanie USG?

Po pierwsze, bezpieczeństwo. Badanie USG jest bezpieczne i totalnie bezinwazyjne. Nie wymaga stosowania promieniowania jonizującego, które jest uznawane za szkodliwe dla zdrowia. Z tego właśnie względu badanie ultrasonograficzne bardzo często wykorzystuje się u kobiet w ciąży.

Po drugie, efektywność. USG wykonuje się w stosunkowo szybkim czasie, a jego efekty są natychmiast widoczne. Pozwalają też na efektywną i szybką diagnozę radiologa lub lekarza o określonej specjalizacji. Kardiologa, ortopedy lub innego specjalisty.

Po trzecie, precyzja i dokładność – badanie ultrasonografem pozwala na dokładną i relatywnie precyzyjną wizualizację wewnętrznych struktur ciała, co umożliwia wykrycie ewentualnych zmian patologicznych w Twoim ciele na wczesnym etapie ich rozwoju. Umożliwia również precyzyjne leczenie i zalecenia, wynikające ze skutecznej diagnozy potwierdzonej obrazem.

Po czwarte, możliwość diagnozowania wielu chorób. Badanie USG może być stosowane w diagnostyce wielu rozmaitych chorób, począwszy od chorób wewnętrznych, przez choroby układu moczowo-płciowego, aż po choroby organów, a także urazy mięśni, ścięgien, więzadeł i stawów.

Badania USG wykonuj nie tylko w przypadku nagłej konieczności, ale również profilaktycznie. To pozwoli Ci żyć w zdrowiu na długie lata!

Na koniec warto dodać, że badanie USG powinno się wykonywać regularnie, w szczególności, gdy pojawiają się jakiekolwiek niepokojące objawy lub też w przypadku podejrzewania choroby przez lekarza specjalistę lub wskazują na to inne badania medyczne, takie jak wyniki laboratoryjne z krwi czy moczu. Pamiętaj też, że dzięki profilaktyce z uwzględnieniem badań ultrasonograficznych możesz zminimalizować ryzyko ewentualnych powikłań i szybciej oraz efektywniej wdrożyć odpowiednie leczenie. Ostateczną decyzję o konieczności wykonania badania USG powinien podjąć Twój lekarz prowadzący, biorąc pod uwagę Twój stan zdrowia i ewentualne objawy. Zapisz się u jednego z naszych lekarzy, kardiologa, ortopedy, reumatologa czy neurologa i zadbaj o swoje zdrowie!