Rekonstrukcja ACL Wrocław | Sports Medic Wrocław

rekonstrukcja ACL Wrocław

ACL jest to więzadło krzyżowe przednie stawu kolanowego, które w wyniku uszkodzenia, wymaga odpowiedniej rekonstrukcji, czyli przeszczepu. Bez takiej formy leczenia, niemożliwe jest normalne funkcjonowanie, bowiem wiąże się ono przede wszystkim z niestabilnością kolana. Im szybciej problem zostanie zdiagnozowany, tym mniejsze są konsekwencje, w tym między innymi rozmiękanie chrząstki stawowej, pęknięcie łąkotki, nawracające wysięki powodujące obrzęki, a także i zwyrodnienie stawu kolanowego. 

Rekonstrukcja ACL we Wrocławiu to zabieg prowadzony pod okiem doświadczonych w tym zakresie specjalistów, którzy wykorzystując nowoczesny sprzęt i najlepsze technologie, są w stanie szybko rozwiązać problem, poprawić komfort życia pacjentów i pozwolić im na powrót do pełnej sprawności. 

Czym jest więzadło krzyżowe przednie ACL?

Jest to jeden z głównych stabilizatorów kolana. Dzięki niemu ,,staw nie ślizga się” podczas uprawiania sportów, czy też wykonywania konkretnych ruchów związanych z nagłym zatrzymaniem się i zwrotem. W przypadłości tej rzadko kiedy dochodzi do naderwania. Niemal zawsze następuje całkowite przerwanie, a wtedy rekonstrukcja ACL stanowi jedyna szansą na powrót do sprawności i zapobiega dalszym powikłaniom. 

Jakie są przyczyny zerwania ACL? Główną jest przede wszystkim nieodpowiednia koordynacja ruchowa i sprawność nerwowo – mięśniowa. Tak naprawdę duże znaczenie w przypadku tego schorzenia ma problem w obszarze mózgu. Ten nie jest w stanie odpowiednio zareagować w danej sytuacji, co doprowadza po prostu do jego uszkodzenia. 

Rekonstrukcja ACL i odpowiednia rehabilitacja

To, o czym należy w sposób szczególny pamiętać, to fakt, iż sama rekonstrukcja ACL we Wrocławiu jest jedynie zabiegiem, a kluczowe znaczenie ma sama rehabilitacja. Nie chodzi bowiem jedynie o odbudowanie siły mięśniowej, aby uzyskać prawidłowe ruchy w stawie, ale bardzo ważną rolę odgrywa także koordynacja, odpowiednia dynamika i oczywiście stabilizacja. 

Chirurgia stawu kolanowego we Wrocławiu , w tym między innymi rekonstrukcja ACL to niezwykle precyzyjna i dokładna operacja, od której sprawności i doświadczenia specjalistów zależy jej efekt końcowy. Przeprowadzona w Sports Medic Clinic pozwala na powrót do pełnej sprawności, już po około sześciu miesiącach od operacji. Powierzając więc taki przeszczep specjalistom, można liczyć zarówno na szybką diagnozę, na przeprowadzenie operacji przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, na kompleksową opiekę tuż po zabiegu oraz pomoc w obrębie rehabilitacji w czasie rekonwalescencji i powrotu do sprawności. 

Umów wizytę w Sports Medic Wrocław:

Najnowsze wpisy

kategorie

tagi

podziel się wpisem

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print