Rekonstrukcja ACL Wrocław | Sports Medic Wrocław

rekonstrukcja ACL Wrocław

ACL jest to więzadło krzyżowe przednie stawu kolanowego, które w wyniku uszkodzenia, wymaga odpowiedniej rekonstrukcji, czyli przeszczepu. Bez takiej formy leczenia, niemożliwe jest normalne funkcjonowanie, bowiem wiąże się ono przede wszystkim z niestabilnością kolana. Im szybciej problem zostanie zdiagnozowany, tym mniejsze są konsekwencje, w tym między innymi rozmiękanie chrząstki stawowej, pęknięcie łąkotki, nawracające wysięki powodujące obrzęki, a także i zwyrodnienie stawu kolanowego. 

Rekonstrukcja ACL we Wrocławiu to zabieg prowadzony pod okiem doświadczonych w tym zakresie specjalistów, którzy wykorzystując nowoczesny sprzęt i najlepsze technologie, są w stanie szybko rozwiązać problem, poprawić komfort życia pacjentów i pozwolić im na powrót do pełnej sprawności. 

Czym jest więzadło krzyżowe przednie ACL?

Jest to jeden z głównych stabilizatorów kolana. Dzięki niemu ,,staw nie ślizga się” podczas uprawiania sportów, czy też wykonywania konkretnych ruchów związanych z nagłym zatrzymaniem się i zwrotem. W przypadłości tej rzadko kiedy dochodzi do naderwania. Niemal zawsze następuje całkowite przerwanie, a wtedy rekonstrukcja ACL stanowi jedyna szansą na powrót do sprawności i zapobiega dalszym powikłaniom. 

Jakie są przyczyny zerwania ACL? Główną jest przede wszystkim nieodpowiednia koordynacja ruchowa i sprawność nerwowo – mięśniowa. Tak naprawdę duże znaczenie w przypadku tego schorzenia ma problem w obszarze mózgu. Ten nie jest w stanie odpowiednio zareagować w danej sytuacji, co doprowadza po prostu do jego uszkodzenia. 

Rekonstrukcja ACL i odpowiednia rehabilitacja

To, o czym należy w sposób szczególny pamiętać, to fakt, iż sama rekonstrukcja ACL we Wrocławiu jest jedynie zabiegiem, a kluczowe znaczenie ma sama rehabilitacja. Nie chodzi bowiem jedynie o odbudowanie siły mięśniowej, aby uzyskać prawidłowe ruchy w stawie, ale bardzo ważną rolę odgrywa także koordynacja, odpowiednia dynamika i oczywiście stabilizacja. 

Chirurgia stawu kolanowego we Wrocławiu , w tym między innymi rekonstrukcja ACL to niezwykle precyzyjna i dokładna operacja, od której sprawności i doświadczenia specjalistów zależy jej efekt końcowy. Przeprowadzona w Sports Medic Clinic pozwala na powrót do pełnej sprawności, już po około sześciu miesiącach od operacji. Powierzając więc taki przeszczep specjalistom, można liczyć zarówno na szybką diagnozę, na przeprowadzenie operacji przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, na kompleksową opiekę tuż po zabiegu oraz pomoc w obrębie rehabilitacji w czasie rekonwalescencji i powrotu do sprawności. 

Umów wizytę w Sports Medic Wrocław:

ul. Dokerska 2A
Wrocław

ul. Swojczycka 69
Wrocław

Najnowsze wpisy

Kategorie wpisów

Tagi

Podziel się wpisem

Filip Zając

Koordynator Fizjoterapii

Osoba zarządzająca częścią fizjoterapii w Centrum Medycznym Sports Medic. Doświadczenie zawodowe zdobywał w prywatnym gabinecie fizjoterapii oraz w klubie sportowym Gwardia Wrocław z którym współpracuje nadal.

W SportsMedic odpowiedzialny jest za sprawne funkcjonowanie części fizjoterapii co pozwala pacjentom na szybki powrót do sprawności.

Patrycja Marszałek Sports Medic

Patrycja Marszałek

Menedżer placówek Sports Medic

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na Wydziale Nauk o Zdrowiu – Kierunek Zdrowie Publiczne. Związana z ochroną zdrowia od 2012 r., swoje doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w prywatnych jak i państwowych placówkach medycznych m.in. Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka we Wrocławiu.

W SportsMedic zajmuje się kompleksowym zarządzaniem rejestracją, przeprowadza rekrutację oraz szkolenie
nowych pracowników, opracowuje i wdraża efektywny model sprawnie i rzetelnie działającej rejestracji.
Ponadto do jej obowiązków należy kompleksowa opieka nad pacjentami kierowanymi na zabiegi operacyjne w
Naszej placówce SportsMedic Clinic oraz ścisła współpraca z personelem medycznym.

Sebastian Młyńczak

Dyrektor placówek Sports Medic

Dyrektor zarządzający Centrum Medycznym SportsMedic Sp. z o.o.. Z zarządzaniem w ochronie zdrowia związany od 2008 roku, doświadczenie zawodowe zdobywał w największych placówkach zdrowotnych na dolnym śląsku, m.in: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza- Radeckiego, Milickie Centrum Medyczne, Wrocławskie Centrum Zdrowia.

W SportsMedic odpowiedzialny za sprawne funkcjonowanie i budowanie wizerunku placówki oraz wyznaczanie nowych kierunków rozwoju Centrum. Ponadto do jego obowiązków należy pozyskiwanie i rozbudowa struktury kadry oraz budowanie relacji biznesowych i partnerskich w zakresie współpracy z innymi podmiotami.

Kajetan Maćkowiak

Właściciel

Kajetan Maćkowiak to właściciel Sports Medic, który posiada wieloletnie doświadczenie w rozwijaniu branży startupowej we Wrocławiu.

Doświadczenie zawodowe pozwala mu na efektywne rozwijanie biznesu oraz zarządzanie działaniami marketingowymi. Były koszykarz i pasjonat sportu, który swoją wiedzę i zdobyte na parkiecie doświadczenie przekuwa w realizowane na bieżąco sukcesy grupy kapitałowej Praise Group.