Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego PRP w ortopedii

osocze bogatopłytkowe wrocław

Na przestrzeni ostatnich lat osocze bogatopłytkowe PRP stanowi jedną z najbardziej skutecznych metod, jakie wykorzystywane są w ortopedii. Dzięki niemu bowiem można znacząco wpłynąć na gojenie się uszkodzonych mięśni, a także kości i stawów. Metoda PRP pozwala skutecznie i szybko leczyć różnego rodzaju choroby układu ruchu, stąd też wykorzystywana jest ona coraz częściej przez lekarzy ortopedów. 

Sports Medic Clinic jest właśnie tego doskonałym przykładem. Właśnie w tym miejscu można liczyć na fachową opiekę i najwyższej jakości leczenie, które wykorzystuje właśnie osocze bogatopłytkowe PRP

Osocze bogatopłytkowe PRP – kiedy zastosować?

Bez wątpienia taka forma nowoczesnego leczenia, sprawdza się doskonale przy różnego rodzaju schorzeniach układu ruchu, w tym między innymi przy urazach i stanach chorobowych w obrębie kolan, bioder, barków czy też drobnych stawów rąk i nóg. W sposób szczególny wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe PRP Wrocław w przypadku łokcia tenisisty i golfisty, kolana skoczka, przy zwyrodnieniach, jak również i przy sportowych urazach. W Sports Medic Clinic Wrocław wykorzystuje się takie osocze również przy leczeniu łąkotki czy też przy regeneracji więzadeł  po operacji. Osocze jest doskonałym wyborem przy zapaleniu ścięgna Achillesa, przy zaburzeniach zrostu kostnego, przy ostrogach piętowych, a także wszelkich uszkodzeniach mięśni i ścięgien. W ostatnim przypadku, jeśli pacjent nadmiernie lub ciągle przeciąża je, dochodzi do uszkodzenia struktury włókien kolagenowych i tym samym do nieprawidłowości ukrwienia przyczepy. Jeśli nastąpi wyeliminowanie przeciążenia poprzez osocze bogatopłytkowe PRP, może dojść do pełnej regeneracji. 

Skąd taki fenomen działania osocza bogatopłytkowego PRP?

W krwi człowieka znajdują się peptydy, które to wypełnione są PRP i ona mają tak duży wpływ na gojenie się i na regenerację tkanek. Naturalnie, płytki krwi krążą w sposób szczególny tam, gdzie występują uszkodzone obszary na ciele. W tych właśnie miejscach uwalniają one granulki alfa, których celem jest naprawa tkanek. Wraz z granulkami, docierają tam także wspomniane peptydy. Ich rolą jest między innymi usuwanie martwiczej tkanki czy regeneracja struktur w organizmie.

Poprzez pobranie od pacjenta krwi, ta poddawana jest obróbce, aby w ten sposób móc uzyskać jak największe stężenie PRP. Tak przygotowane dzięki działaniu specjalnej wirówki, podawane jest w uszkodzone lub operowane miejsce. Udowodniono dzięki przeprowadzonym badaniom, iż takie właśnie osocze bogatopłytkowe PRP w znaczący sposób usprawnia migrację fibroblastów do więzadeł, a także oddziałuje na produkcję kolagenu. Co więcej, takie osocze ma także wpływ na zwiększenie ekspresji genetycznej czynników, które odpowiedzialne są za gojenie, a więc między innymi kolagenu typu 1, dekoryny i oligomerycznego białka macierzy chrzęstnej. 

Zastosowanie terapii bogatopłytkowej ma ogromne znaczenie dla procesów regeneracyjnych tkanek i co ważne, jest w pełni bezpieczne dla organizmu. W Sports Medic Clinic otrzymać można najwyższej jakości usługę w tym właśnie zakresie, będąc pod najlepszą opieką specjalistów.

Umów wizytę w Sports Medic Wrocław:

Najnowsze wpisy

kategorie

tagi

podziel się wpisem

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print