Korekcja palucha koślawego Wrocław | Sports Medic Wrocław

korekcja palucha koślawego Wrocław

Paluchy koślawe są chorobą cywilizacyjną, z którą z roku na rok boryka się coraz większy odsetek osób. Problem ten może występować rodzinnie i zmiany takie widoczne stają się w okresie dorastania, ale mogą i być przyczyną noszenia nieodpowiednich butów, w tym obuwia o wąskim czubku, na obcasie czy też butów zbyt ciasnych dla danej stopy.

Sports Medic Clinik obejmuje szeroki aspekt działań w zakresie chirurgii stopy we Wrocławiu. Jedną z usług jest właśnie korekcja palucha koślawego, która wykonywana jest przez najlepszych specjalistów, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i doskonałej jakości sprzętu. 

Objawy i diagnostyka halluxów

Głównym objawem, który może wskazywać na występowanie tego problemu jest ból w okolicy przedniej części stopy i dalej towarzyszące temu występowanie modzeli, a więc zgrubień skórnych. Brak możliwości swobodnego założenia butów i odczucie dyskomfortu oraz bólu, wymuszają na pacjentach wizytę u specjalisty. Ponadto, halluxy są nieestetyczne w swoim wyglądzie, co także przekłada się na chęć wykonania korekcji palucha koślawego

W przypadku diagnostyki, kluczowe znaczenie ma oczywiście obejrzenie zmiany na stopie, ale i wykonanie dodatkowych badań, w tym między innymi RTG stopy: od góry, bocznie, jak również i przy staniu na palcach. Poprzez odpowiednią diagnostykę, możliwa jest w Sport Medic Clinic profesjonalna korekcja palucha koślawego we Wrocławiu, indywidualnie dopasowana do konkretnego pacjenta. 

Jak wygląda leczenie koślawych palców?

W przypadku delikatnych zmian, wystarczy często jedynie zmiana stylu życia, odpowiednie obuwie i stosowna rehabilitacja. Jeśli jednak te zmiany są zbyt duże, wówczas podstawą jest operacja. Ta może być wykonywana w obrębie tkanek miękkich, a więc na mięśniach i więzadłach, ale również i na tkance kostnej. W każdym przypadku, w zależności od stopnia i zaawansowania zmiany, lekarz dobiera odpowiednią formę leczenia do konkretnego pacjenta. 

Chirurgia stopy – zakres usług oferowany przez Sports Medic Clinic

Profesjonalna chirurgia stopy we Wrocławiu, oprócz korekcji palucha koślawego, oferuje również i szereg innych zabiegów w obrębie stóp. Najczęściej występującymi urazami i schorzeniami są między innymi: sztywny paluch, palec młoteczkowaty lub zatrzaskujący, płaskostopie, a także ostroga piętowa, nerwiak Mortona czy bardzo popularne wśród sportowców zerwanie ścięgna Achillesa. 

Umów wizytę w Sports Medic Wrocław:

Najnowsze wpisy

kategorie

tagi

podziel się wpisem

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print