Korekcja palucha koślawego Wrocław | Sports Medic Wrocław

korekcja palucha koślawego Wrocław

Paluchy koślawe są chorobą cywilizacyjną, z którą z roku na rok boryka się coraz większy odsetek osób. Problem ten może występować rodzinnie i zmiany takie widoczne stają się w okresie dorastania, ale mogą i być przyczyną noszenia nieodpowiednich butów, w tym obuwia o wąskim czubku, na obcasie czy też butów zbyt ciasnych dla danej stopy.

Sports Medic Clinik obejmuje szeroki aspekt działań w zakresie chirurgii stopy we Wrocławiu. Jedną z usług jest właśnie korekcja palucha koślawego, która wykonywana jest przez najlepszych specjalistów, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i doskonałej jakości sprzętu. 

Objawy i diagnostyka halluxów

Głównym objawem, który może wskazywać na występowanie tego problemu jest ból w okolicy przedniej części stopy i dalej towarzyszące temu występowanie modzeli, a więc zgrubień skórnych. Brak możliwości swobodnego założenia butów i odczucie dyskomfortu oraz bólu, wymuszają na pacjentach wizytę u specjalisty. Ponadto, halluxy są nieestetyczne w swoim wyglądzie, co także przekłada się na chęć wykonania korekcji palucha koślawego

W przypadku diagnostyki, kluczowe znaczenie ma oczywiście obejrzenie zmiany na stopie, ale i wykonanie dodatkowych badań, w tym między innymi RTG stopy: od góry, bocznie, jak również i przy staniu na palcach. Poprzez odpowiednią diagnostykę, możliwa jest w Sport Medic Clinic profesjonalna korekcja palucha koślawego we Wrocławiu, indywidualnie dopasowana do konkretnego pacjenta. 

Jak wygląda leczenie koślawych palców?

W przypadku delikatnych zmian, wystarczy często jedynie zmiana stylu życia, odpowiednie obuwie i stosowna rehabilitacja. Jeśli jednak te zmiany są zbyt duże, wówczas podstawą jest operacja. Ta może być wykonywana w obrębie tkanek miękkich, a więc na mięśniach i więzadłach, ale również i na tkance kostnej. W każdym przypadku, w zależności od stopnia i zaawansowania zmiany, lekarz dobiera odpowiednią formę leczenia do konkretnego pacjenta. 

Chirurgia stopy – zakres usług oferowany przez Sports Medic Clinic

Profesjonalna chirurgia stopy we Wrocławiu, oprócz korekcji palucha koślawego, oferuje również i szereg innych zabiegów w obrębie stóp. Najczęściej występującymi urazami i schorzeniami są między innymi: sztywny paluch, palec młoteczkowaty lub zatrzaskujący, płaskostopie, a także ostroga piętowa, nerwiak Mortona czy bardzo popularne wśród sportowców zerwanie ścięgna Achillesa. 

Umów wizytę w Sports Medic Wrocław:

ul. Dokerska 2A
Wrocław

ul. Swojczycka 69
Wrocław

Najnowsze wpisy

Kategorie wpisów

Tagi

Podziel się wpisem

Filip Zając

Koordynator Fizjoterapii

Osoba zarządzająca częścią fizjoterapii w Centrum Medycznym Sports Medic. Doświadczenie zawodowe zdobywał w prywatnym gabinecie fizjoterapii oraz w klubie sportowym Gwardia Wrocław z którym współpracuje nadal.

W SportsMedic odpowiedzialny jest za sprawne funkcjonowanie części fizjoterapii co pozwala pacjentom na szybki powrót do sprawności.

Patrycja Marszałek Sports Medic

Patrycja Marszałek

Menedżer placówek Sports Medic

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na Wydziale Nauk o Zdrowiu – Kierunek Zdrowie Publiczne. Związana z ochroną zdrowia od 2012 r., swoje doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w prywatnych jak i państwowych placówkach medycznych m.in. Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka we Wrocławiu.

W SportsMedic zajmuje się kompleksowym zarządzaniem rejestracją, przeprowadza rekrutację oraz szkolenie
nowych pracowników, opracowuje i wdraża efektywny model sprawnie i rzetelnie działającej rejestracji.
Ponadto do jej obowiązków należy kompleksowa opieka nad pacjentami kierowanymi na zabiegi operacyjne w
Naszej placówce SportsMedic Clinic oraz ścisła współpraca z personelem medycznym.

Sebastian Młyńczak

Dyrektor placówek Sports Medic

Dyrektor zarządzający Centrum Medycznym SportsMedic Sp. z o.o.. Z zarządzaniem w ochronie zdrowia związany od 2008 roku, doświadczenie zawodowe zdobywał w największych placówkach zdrowotnych na dolnym śląsku, m.in: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza- Radeckiego, Milickie Centrum Medyczne, Wrocławskie Centrum Zdrowia.

W SportsMedic odpowiedzialny za sprawne funkcjonowanie i budowanie wizerunku placówki oraz wyznaczanie nowych kierunków rozwoju Centrum. Ponadto do jego obowiązków należy pozyskiwanie i rozbudowa struktury kadry oraz budowanie relacji biznesowych i partnerskich w zakresie współpracy z innymi podmiotami.

Kajetan Maćkowiak

Właściciel

Kajetan Maćkowiak to właściciel Sports Medic, który posiada wieloletnie doświadczenie w rozwijaniu branży startupowej we Wrocławiu.

Doświadczenie zawodowe pozwala mu na efektywne rozwijanie biznesu oraz zarządzanie działaniami marketingowymi. Były koszykarz i pasjonat sportu, który swoją wiedzę i zdobyte na parkiecie doświadczenie przekuwa w realizowane na bieżąco sukcesy grupy kapitałowej Praise Group.