Konchoplastyka – jak poradzić sobie z przerostem małżowin nosowych?

Konchoplastyka małżowin nosowych wrocław

Przerost małżowin nosowych jest stosunkowo często pojawiającą się przypadłością, która dla osób zmagających się z tym problemem, jest bardzo uciążliwym stanem. Same małżowiny nosowe są to struktury, które znajdują się na bocznej ścianie jam nosa. Występuje małżowina dolna, będąca odrębną kością, środkowa i górna, będące elementami kości sitowej. Dzięki obecności błon śluzowych, które ją pokrywają, w nosie właśnie zachodzą wszelkie procesy związane z nawilżeniem, ogrzaniem, jak również i oczyszczeniem wdychanego powietrza. Oferowana przez Sports Medic Clinic usługa, jaką jest konchoplastyka małżowin nosowych, pozwala wielu pacjentom uzyskać zdecydowanie lepszy komfort i jakość życia, a więc to wszystko, na czym z pewnością każdemu najbardziej zależy.

Czym objawia się przerost małżowin nosowych?

Jeśli zmiany są łagodne, mogą one nie dawać żadnych niepokojących objawów. W przypadku jednak, gdy taki przerost jest duży, wręcz patologiczny, objawy są bardzo dobrze rozpoznawalne, a chory zdaje sobie sprawę, iż w obrębie jego nosa dzieje się coś złego. Przerost małżowiny wpływa na zaburzenie procesów regulacji jej powierzchni. Czym się to objawia? Przede wszystkim problemem z drożnością nosa. Pojawia się więc przewlekły nieżyt nosa, wciąż powracające infekcje górnych dróg oddechowych, a także chrapanie, zatykanie uszu, zablokowanie ujścia trąbki słuchowej czy też pogorszenie się węchu. 

Niezbędne badania przed konchoplastyką małżowin nosowych

Zanim zostanie postawiona diagnoza i zaproponowane będzie odpowiednie leczenie, czyli konchoplastyka małżowin nosowych, kluczowe znaczenie ma bez wątpienia wykonanie niezbędnych badań laryngologicznych. Co więc odgrywa tutaj zasadnicze znaczenie? Z całą pewnością jest to rinoskopia, czyli wziernikowanie jam nosowych, a także otoskopia, czyli wziernikowanie ucha. Ponadto, kluczowe znaczenie odgrywa również badanie endoskopowe. Dzięki takim formom badania można między innymi ocenić wielkość takich małżowin, a także stan trąbki słuchowej. Dzięki odpowiedniej diagnostyce, istnieje także możliwość wykluczenia między innymi skrzywienia przegrody nosowej, która także może dawać podobne objawy. Jeśli w grę wchodzi konchoplastyka małżowin nosowych  Wrocław, to jak najbardziej Sports Medic Clinic stanowi tutaj doskonały wybór absolutnie dla wszystkich pacjentów borykających się z tego typu schorzeniami. 

Zabieg konchoplastyki małżowin nosowych

Decydując się na usługę medyczną, jaką jest konchoplastyka małżowin nosowych Wrocław, bez wątpienia ta jakże doskonale wyposażona w sprzęt oraz najlepszą kadrę klinika, będzie w stanie wykonać każdy zabieg, który dotyczy przerostu małżowin nosowych. Na czym taka forma zabiegu polega? Istnieją takie rozwiązania, jak elektrokoagulacja  która w zależności od pacjenta i problemu, dopasowywane są zawsze indywidualnie pod każdego pacjenta.

Umów wizytę w Sports Medic Wrocław:

Najnowsze wpisy

kategorie

tagi

podziel się wpisem

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print