Endokrynologia Wrocław

usg tarczycy wrocław

Endokrynologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się zaburzeniami funkcjonowania gruczołów wydzielających hormony – ich nadprodukcją lub niedoborem. Obszarem badań endokrynologa jest funkcjonowanie następujących narządów: tarczyca, przytarczyce, jajniki, jądra, podwzgórze, przysadka mózgowa, trzustka oraz nadnercza. I choć przyczyny zaburzeń układu dokrewnego nie są do końca znane, to jednak ich leczenie odgrywa niezwykle istotną rolę, szczególnie ze względu na to, iż mogą one powodować nieprawidłową pracę całego niemal organizmu. Głównym objawem, który może sugerować o problemach endokrynologicznych jest ciągłe zmęczenie, jak również i ogólne osłabienie organizmu. 

 

Wszelkie gruczoły wchodzące w skład układu dokrewnego, wydzielają substancje, które w połączeniu z krwią, dostają się do wszystkich niemal tkanek i narządów w organizmie. Rolą gruczołów jest produkowanie hormonów, jak również i kontrolowanie ich wydzielania. Jeśli pojawiają się w ich obrębie jakiekolwiek zaburzenia, produkują one zbyt dużą lub zbyt małą ilość hormonów, a te mają wpływ na cały organizm człowieka. Endokrynolog Wrocław pozwala znaleźć przyczynę pojawiających się problemów w zakresie układu dokrewnego, jak również i wprowadzić odpowiednie leczenie, aby w jak najbardziej właściwy sposób poprawić pracę gospodarki hormonalnej. 

Zakres usług w Sports Medic Wrocław

W zakresie usług Sports Medic Wrocław znajdują się konsultacje endokrynologiczne, jak również i prowadzone jest odpowiednie leczenie z zakresu endokrynologii pod okiem doświadczonych specjalistów w tej właśnie dziedzinie.

Zakres usług obejmuje między innymi: 

  • choroby tarczycy: choroba Graversa i Basedowa, choroba Hashimoto
  • choroby przytarczyc – niedoczynność i nadczynność tarczycy
  • choroby przysadki mózgowej
  • choroby nadnerczy
  • choroby trzustki
  • choroby gruczołów płciowych: zespół policystycznych jajników, zaburzenia miesiączkowania, problemy z płodnością
  • zespoły androgenne 

ENDOKRYNOLOG - Sports Medic Dokerska i Sports Medic Swojczycka

Sports Medic Wrocław to miejsce, które pozwala czuć się pacjentom swobodnie i pewnie, z przekonaniem o tym, iż są oni pod najlepszą opieką specjalistów. Jeśli więc pojawiają się u Państwa niepokojące objawy, które mogą sugerować problemy z pracą hormonów, jak najbardziej endokrynolog Wrocław jest w pełni do Państwa dyspozycji. Specjalnie z myślą o Państwa potrzebach, dysponujemy dwoma placówkami: Sports Medic Wrocław Dokerska i Sports Medic Wrocław Swojczycka, w których to pracują najlepsi specjaliści z zakresu endokrynologii, starający się dołożyć wszelkich starań, aby szybko znaleźć problem i wprowadzić odpowiednie dla niego leczenie. 

Kiedy wybrać się na wizytę do endokrynologa?

Bez wątpienia endokrynolog Wrocław jest takim specjalistą, do którego należy się wybrać w przypadku występowania takich objawów, jak:

5/5

Umów się na wizytę do najlepszych specjalistów we Wrocławiu

Cennik

  • Pierwsza konsultacja endokrynologiczna 220 zł

  • Kolejna konsultacja endokrynologiczna 200 zł

  • Konsultacja + USG 260 zł

Umów się na wizytę

Aby umówić wizytę z zakresu kardiologii Wrocław, możesz skorzystać z dostępnych opcji rejestracji: