fbpx

Kompleksowa diagnostyka kardiologiczna w Sports Medic Wrocław

Badanie kardiologiczne pacjentki i zakładanie holtera EKG.

Czujesz się przemęczony, wejście po schodach powoduje u Ciebie zadyszkę, doskwiera Ci ból w klatce piersiowej i cierpisz na kołatania serca, występujące nawet bez wysiłku fizycznego? Jeśli zauważasz u siebie któryś z wymienionych powyżej objawów – przeczytaj nasz artykuł i umów się na konsultację kardiologiczną w Sports Medic Wrocław.

Stres – współczesny winowajca problemów kardiologicznych

Szybkie tempo życia, nieodpowiednia dieta, stresująca praca i mała aktywność fizyczna wpływają na pogorszenie samopoczucia i odczucia bólowe w obrębie klatki piersiowej. Na kardiologiczne problemy i choroby serca szczególnie narażone są osoby w wieku 25-40 lat, które powinny wziąć pod uwagę regularne badanie się i kontrolowanie swojego stanu zdrowia.

Kołatanie serca – objawy, rozpoznanie

O tachykardii (przyspieszonym biciu serca) mówi się w momencie, gdy tempo bicia serca odbiega od naturalnych 60-100 uderzeń na minutę. Na przyspieszone bicie serca wpływ ma kilka czynników, takich jak:

  • wysiłek fizyczny 
  • stres
  • nadczynność tarczycy
  • gorączka

Podstawowym badaniem, które wykonywane jest celem zdiagnozowania pacjenta i występujących problemów kardiologicznych jest kompleksowe badanie EKG. Zobacz jakie badania EKG wykonujemy w placówce Sports Medic Wrocław.

Problemy z sercem jako skutek przebytego koronawirusa SARS CoV-2

Koronawirus SARS CoV-2 wpływa negatywnie nie tylko na układ oddechowy człowieka, ale również dotyka skutkami ubocznymi układ sercowo-naczyniowy. Komplikacje zdrowotne w zakresie prawidłowego funkcjonowania serca dotyczyć mogą zarówno osób, które przeszły zakażenie wirusem w sposób objawowy, jak i bezobjawowy. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym artykule Diagnostyka kardiologiczna po przebytej chorobie COVID-19

Wykwalifikowana kadra kardiologów i specjalistyczna pomoc w Sports Medic Wrocław

Aby zapewnić Ci najwyższej jakości prywatną opiekę medyczną – w centrum medycznym Sports Medic Wrocław znajdziesz wykwalifikowaną i doświadczonę kadrę kardiologów. Zapraszamy na wizyty do naszych specjalistów:

Umów wizytę w Sports Medic

Dla pełni Twojego komfortu proponujemy Ci różnorodne i wygodne formy umawiania wizyt. Do kardiologa w Sports Medic możesz zarejestrować się:

Nie czekaj i zadbaj o swoje serce już dziś. 

Masz pytania?
Zostaw swój numer telefonu a oddzwonimy!