fbpx

USG Doppler żył i tętnic w Sports Medic – jak wygląda badanie kardiologiczne i kiedy je wykonać?

USG Doppler żył i tętnic w Sports Medic

USG Doppler to nieinwazyjne badanie ultrasonograficzne, którego celem jest sprawdzenie stanu tętnic i żył. Badanie to pozwala wskazać występujące zmiany chorobowe – jak tętniaki, żylne zatory, niedrożność żył a nawet guzy nowotworowe. USG Doppler wykorzystywane jest również do diagnostyki kardiologicznej poziomu ukrwienia wewnętrznych narządów. 

Kiedy wykonać badanie USG Doppler?

Na badanie USG Doppler tętnic i żył górnych, dogłowowych i dolnych kierowani są pacjenci, u których podejrzewa się miażdżycę, występowanie tętniaka lub którzy cierpią na żylaki. Niekiedy też, dzięki przeprowadzonemu USG dopplerowskiemu, specjalista kardiolog może wykryć guzy nowotworowe, które widoczne są w badaniu dzięki mocniejszemu ukrwieniu. Dodatkowo pacjenci, u których występują bóle, drętwienie, wychładzanie się, obrzęki kończyn i brak czucia, również powinni wykonać USG dopplerowskie.

Jak wygląda kardiologiczne badanie USG Doppler?

Badanie jest nieinwazyjne, bezbolesne oraz nie wymaga specjalnego przygotowania się pacjenta – wystarczy jedynie pojawić się w klinice Sports Medic Wrocław na czczo. Na badany obszar nakładany zostaje przez lekarza kardiologii żel umożliwiający przenikanie fal ultradźwiękowych emitowanych przez głowicę aparatu USG. Fala ultradźwiękowa, która odbija się od poruszających się w żyłach krwinek wraca do głowicy, która połączona jest z aparatem USG. Dzięki tej procedurze medycznej kardiolog jest w stanie, na podstawie zarejestrowanych różnic między częstotliwościami fali odbitej a emitowanej, ocenić prędkość przepływu krwi oraz określić miejsca, w których jej przepływ spowalnia, zatrzymuje się (zator żylny) lub nawet cofa (niedomykające się zastawki żylne). Pełne badanie dopplerowskie trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut, a po jego wykonaniu nie występują żadne skutki uboczne, więc pacjent może śmiało wrócić do codziennego życia.

Przeciwwskazania do wykonania kardiologicznego USG Doppler

Ze względu na nieinwazyjność, bezbolesność i bezpieczeństwo zabiegu, nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania USG dopplerowskiego. Badaniu mogą się poddać zarówno dzieci, jak i kobiety w ciąży.

USG Doppler w Sports Medic Wrocław

Dla komfortu naszych pacjentów, prowadzimy zapisy na wizyty kardiologiczne w różnej formie. Na USG Doppler w Sports Medic Wrocław możecie zapisać się:telefonicznie :

– 71 711 97 23
– mailowo: rejestracja@sportsmedic.pl
– internetowo: https://sportsmedic.pl/ lub przez Znanego Lekarza

Kadra specjalistów Sports Medic czeka na Ciebie. W naszej placówce opieką otoczą Cię doświadczeni kardiolodzy i radiolodzy:

– dr n. med. Małgorzata Neska-Matuszewska
– dr n. med. Stanisław Tubek
– lek. Katarzyna Kulej-Łyko
– lek. Marta Brzostowicz
– dr. n. med Małgorzata Neska-Matuszewska

Wykonaj USG dopplerowskie pod okiem wybitnej kadry medycznej we Wrocławiu.

Masz pytania?
Zostaw swój numer telefonu a oddzwonimy!